O nas

img

Nasz Dom Seniora Słoneczne Tarasy łączy w sobie wiele funkcji. Po pierwsze jest domem dla osób starszych, których stan zdrowia pozwala jeszcze na swobodne i samodzielne funkcjonowanie, ale ze względu na okoliczności życiowe zostali sami i żeby pokonać samotność zdecydowali się zamieszkać w Słonecznych Tarasach, po to, by móc znowu cieszyć się nową, większą rodziną i w gronie osób w podobnym wieku spędzić resztę swojego życia.

Po drugie Dom Seniora Słoneczne Tarasy jest domem dla osób obłożnie chorych – po udarach, zawałach, wypadkach, dla osób z otępieniem starczym i chorobą Alzheimera, dla tych wszystkich którzy wymagają całodobowej opieki pielęgnacyjnej, opieki pielęgniarskiej oraz stałej rehabilitacji przeprowadzonej przez wykwalifikowanych rehabilitantów.

Po trzecie Dom Seniora Słoneczne Tarasy proponuje pobyty czasowe dla tych osób, które wymagają całodobowej opieki, podczas krótkotrwałej nieobecności rodziny lub dla osób po leczeniu szpitalnym, aby w komfortowych warunkach i pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekuńczej i lekarskiej mogli szybko wrócić do zdrowia lub poprawić swoją kondycję fizyczną.

Dom Seniora Słoneczne Tarasy oferuje również turnusy rehabilitacyjno – wypoczynkowe przeznaczone dla osób, które pragną skorzystać z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, dzięki którym mogą podreperować swoje zdrowie. Podczas turnusu rehabilitacyjnego uczestnik ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę pielęgniarską, medyczną oraz cały pakiet zabiegów wykonywanych w naszym Centrum Rehabilitacji Sprawny Kręgosłup , m.in. z dziedziny fizykoterapii, elektrostymulacji, krioterapii.

Nasz Dom Seniora zapewnia swoim mieszkańcom całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, opiekę lekarską – lekarza rodzinnego. Zapewnia domowe wyżywienie w postaci 4 posiłków, z uwzględnieniem preferencji mieszkańców oraz zaleceń lekarza.

Prowadzimy też terapię zajęciową, prowadzoną przez instruktorów , którzy łącząc różne metody i formy pracy starają się rozwijać w każdym mieszkańcu pasję i zainteresowania, co w efekcie ma doprowadzić do lepszej kondycji psychicznej i umysłowej.

Do dyspozycji mieszkańców jest również duża biblioteka, czytelnia, ogród.

U nas nikt nie pozostaje sam w pokoju, wszyscy mieszkańcy integrują się, przebywając ze sobą razem i uczestnicząc we wszystkich zajęciach terapeutycznych od muzykoterapii po gry towarzyskie i konkursy.

Dla odwiedzających przygotowane są komfortowe pokoje gościnne.

Nasz Dom został zbudowany w oparciu o nowoczesny projekt, uwzględniający wszelkie wymogi Ustawy o Pomocy Społecznej, Prawa Budowlanego i Warunków Technicznych, a także biorąc pod uwagę wszelkie potrzeby naszych Mieszkańców. Cały obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych i posiada wiele udogodnień pozwalających na bezproblemowe poruszanie się osobom, które mają ograniczoną zdolność poruszania się. Mamy system podjazdów oraz windę. Aby urozmaicić pobyt naszym Mieszkańcom zadbaliśmy o takie pomieszczenia,  jak: pokój dzienny, bibliotekę, pokój do prac plastyczno-manualnych.

W tym samym budynku znajduje się nowoczesne Centrum Rehabilitacji Sprawny Kręgosłup, w którym odbywają się zajęcia rehabilitacyjne dla naszych Mieszkańców prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

 

    SPRAW SWOIM RODZICOM POGODNĄ I BEZPIECZNĄ JESIEŃ ŻYCIA!